sobota, 30 lipca 2016
Pogotowie

Godzina późna, czy raczej wczesna, gdzieś w okolicach 3 rano. Śpię twardo. Nagle słyszę pukanie do drzwi.

- Co jest?

W drzwiach stoi kolega.

- Bo wiesz, wyjazd mamy. Nie słyszałaś dzwonka?

- Eeee... nie :)

Dodam, że dzwonek obudziłby umarłego.

*  *  *

Kolejny raz. 3 rano, moja ukochana godzina na spanie.

Dzwoni telefon. No kur...

- TAK??

- To jedziemy do tego I.?

- Jakiego znowu I.?

- No wyjazd będzie czy nie?

- Sory, ale to chyba drugi zespół ma jechać, nie my.

- Aha...

Minuta później.

- Ej, to my jedziemy, zbieraj się.

Znowu nie usłyszałam dzwonka...

*  *  *

Kolejny raz. Oczywiście trzecia rano, jakże by inaczej. Przed chwilą wróciliśmy w wyjazdu. Drugi zespół jest w kolejce. Kładę głowę do poduszki. Już jestem blisko tej pięknej fazy zaśnięcia, kiedy dzwoni dzwonek na wyjazd.

- No KUR....!!!!@#$$%%^!!

- Wybiegam prawie z dyżurki i wpadam do pokoju dyspozytorki.

- CO JEST?? Przecież dopiero wróciliśmy!

- Ale o co chodzi?- pyta zaspana dyspozytorka i podnosi się z łóżka.

Wmurowało mnie.

- Dzwoniła Pani na wyjazd...

- Eeee... niemożliwe, śpię.

Spojrzałam na wyświetlacz. Nie mój zespół. Dzwoniło na korytarzu.

- OK, przepraszam :D

- Nie ma za co :D

*  *  *

Pogotowie, ah życie nocne! Jak dobrze wstać skoro świt :D

21:56, doktor-bez-stetoskopu , Medycyna
Link Komentarze (9) »
niedziela, 03 kwietnia 2016
Praca

Jak już się człowiek przyzwyczai do tego, że Oddział jest szowinistyczny, że starsi rezydenci mogą więcej, a już starszy rezydent facet jest prawie pół- bogiem; że nie uczą za wiele, chyba, że się człowiek podłoży i przyzna, że czegoś nie wie (oj, karcące spojrzenia starszych kolegów); że prawie każdy na OIOM'ie prędzej czy później umiera, a jak się biegnie na konsultację, to nadzieja też niewielka; że jak się znajdzie swoje małe miejsce, cichy kąt, z którego można obserwować starszych kolegów w akcji i bardziej lub mniej śmiało zapytać się, czy ja też mogę coś zrobić- jak już do tego się człowiek przyzwyczai, to ta specjalizacja jest zajebista.

Muszę przyznać, że mimo tego, ze chyba nikt na tym oddziale nie bierze serio tego, że jestem na specjalizacji (ciągle mówią na mnie per dziecko), że czasami podkładają mi przysłowiową "świnię", żebym się czegoś nauczyła ("tak obserwuję Cię kilka minut i zastanawiam się, kiedy zauważysz, że z pacjentem jest coś nie tak"), to uwielbiam tę specjalizację.

I muszę powiedzieć, że nie tak do końca mam w dupie to, że tak mnie traktują, ale każdego dnia wyciągam wnioski na przyszłość i każdego dnia czegoś się uczę. I tych samych błędów już nie popełniam.

Zmieniło się bardzo, bardzo dużo, od kiedy wróciłam po macierzyńskim, w porównaniu z tym, co było wcześniej. Wreszcie czuję, że to jest to, co chcę w życiu robić. W końcu nie płaczę każdego dnia po przyjściu z pracy.

Niestety fakt posiadania dziecka nieco utrudnia mi naukę, bo ona jest ciekawa, co jest na innych stronach książki, którą właśnie "czytam" (szumnie powiedziane).

Ale ja to uwielbiam, naprawdę, chodzę do pracy z przyjemnością. Mimo tego, że tej specjalizacji jeszcze nie ogarniam, ale przecież dobre chęci i napęd do wiedzy też się liczą, prawda?

11:23, doktor-bez-stetoskopu , Medycyna
Link Komentarze (9) »
wtorek, 11 sierpnia 2015
Kochany blogasku i drodzy czytelnicy blogska!

Wydaje się, że minęła wieczność, od kiedy tu zaglądałam. W moim życiu bardzo dużo się zmieniło, generalnie są to zmiany na lepsze, przynajmniej mam taką nadzieję jako wrodzona optymistka.

Po pierwsze, jak już słychać było w notkach poprzednich, dziecko mi się wzięło i urodziło. Ani się obejrzałam, jak minął rok. Patrzę na nią i nie wierzę, że to tak szybko czas leci...

W związku z tym, że minął rok, jutro idę do pracy. Nie, żebym nie pracowała wcześniej, bo miałam epizody tu i ówdzie, ale taka najprawdziwsza praca oddziałowa czeka mnie od jutra. Anestezja. Chodzę od kilku dni i przeklinam swój los. Głupia kobieto, trzeba Ci było iść na rehabilitację, albo medycynę rodzinną, pracy, czy czegoś innego, to nie byłoby tak trudno. Ale chore ambicje przeważyły. Jak spoglądam w stronę książek do specjalizacji, to robi mi się słabo. Na początku zwalałam to na greckie upały, ale normalną lekturę przyswajam lekko, łatwo i przyjemnie.

Nie wiem, jak przeżyję jutrzejszy dzień. Czy będzie chętny, żeby mnie czegoś nauczyć, czy znowu zamkną mnie w poradni na trzy spusty (bo czwartym wjeżdża zawsze autobus pacjentów)? Czy w ogóle ktoś mnie rozpozna?!?!?!??

Czy będę umiała wentylować, zaintubować, wkłuć się gdziekolwiek? A jak mnie będą pytać o dawki leków?? O mechanizm działania respiratora??? O stosunki wentylacji do objętości (ostatnio o innych stosunkach wiem o wiele więcej)???? O prawa fizyki i fizyki kwantowej, o działania niepożądane leków stosowanych tylko w USA?????

Boję się.

Chyba się spóźnię.

15:40, doktor-bez-stetoskopu , Medycyna
Link Komentarze (11) »
wtorek, 20 stycznia 2015
Czas leci...

...w szalonym tempie, jak na karuzeli. Mała z każdym dniem odkrywa coś nowego, co ją fascynuje, od listków przez puszczanie bąbli ze śliny, bo swoje stopy. Generalnie jest zajebista.

Ja tak powoli zaczęłam pracę, bardzo powoli i to nie u siebie, tylko w POZ. Źle nie jest, ale cieszę się jednak, że zostałam na anestezji, uśpiony pacjent jest lepszy od tego gadatliwego :)

Zapisałam się też na kurs, nie wiem, czy nie zrobiłam błędu, bo nie mam czasu porządnie się do niego przygotować... Mam nadzieję, że zdam :D

Przyzwyczaiłam się do bycia poza szpitalem, aczkolwiek brakuje mi tych codziennych dawek adrenaliny.

Ostatnio byliśmy na basenie (Mała już umie nurkować :D), ja czekałam na mojego Męża i Córkę, gawędziłam sobie jak gdyby nigdy nic z pewną koleżanką (pierdu, pierdu o babsko- matczynych sprawach), aż tu wybiega kobieta z szatni i krzyczy:

- Pomocy! Proszę wezwać pogotowie! Coś się stało z dzieckiem!!

O czym wszystkie pomyślałyśmy? Że się nasze dziecko utopiło... Chyba nigdy tak szybko nie biegłam... W szatni stała matka z 3 letnim chłopcem na ręku, chłopiec strasznie krzyczał- okazało się, że się poślizgnął i upadł na posadzkę tracąc przytomność... Jak już dobiegłyśmy, to zdążył przytomność odzyskać. Jedna z kobiet zadzwoniła na pogotowie, a ja...

Ja niewiele myśląc powiedziałam, że jestem lekarzem, zbadałam chłopca (w miarę możliwości) i zaczekałam z nią na karetkę. Pamiętam, jak jeszcze kilka lat temu w podobnej sytuacji po prostu się wycofałam, a teraz- teraz to było tak instynktowne i naturalne...

Mam nadzieję, że chłopcu nic nie jest (pojechał na SOR na obserwację).


środa, 29 października 2014
:)

Generalnie wypadałoby coś napisać, choć nie wiem, czy ktokolwiek tu jeszcze zagląda. Niestety na tematy medyczne wypowiadać się nie mogę, bo niemal odcięłam się od medycyny na ten rok. I tak, mówię sobie od kilku tygodni, Edyta- zamów prenumeratę jakiejś medycznej gazety! Ale wiem, że i tak nie będę miała czasu jej czytać. Demotywuję się :)

Dzidziurek zapewnia atrakcje. Akurat jest w tak fajnym wieku, że można się już z nią porozumieć. Oczywiście każdy w swoim języku, ja po polsku (czasami po hiszpańsku, jak chcę jakieś zdania przećwiczyć), ona po swojemu. Tak sobie rozmawiamy. Niestety wygrywam ze wszelkimi zabawkami, wszystko we mnie jest ciekawe, co generalnie powinno podnieść moją samoocenę, nie rozumiem tylko, dlaczego jedyne co się podwyższa, to poziom zmęczenia. W nocy jest już lepiej, Dzidź śpi. Budzi się na żarło, ale zaraz potem zasypia.

Jest grzeczna. Zachwyca wszystkich w mojej pracy, jaka grzeczna, kochana, jak się uśmiecha i jak mądrze patrzy. A jakie ma czarne włosy! A jakie ciemne oczy! Ona nic sobie z komplementów nie robiła, po godzinie zachwytów ubrałam ją, po czym poszłyśmy na piechotę do domu, a Dzidziur zasnął. Typowe.

Zapisaliśmy ją na basen, akurat na pierwsze zajęcia skończy 3 miesiące. Kąpać się lubi, zobaczymy, co powie, jak zobaczy taką wielką wannę :)

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 93
Napisz do mnie: doktorbezstetoskopu@wp.pl